28 Mart 2016 - Recep Tayyip Erdoğan yapılan terör operasyonlarının bilançosunu açıkladı.

Recep Tayyip Erdoğan, kuvvet komutanlara ve subaylara hitap ettiği Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın ve Genelkurmay Başkanı Hulisi Akar'ında katıldığı konferansta 22 Temmuz 2015'den beri yapılan operasyonların bilançosunu açıkladı.  

Harp Akademileri Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezinde Türk Silahlı kuvvetleriyle bir araya gelemesinden dolayı memnuniyetini ifade eden Recep Tayyip Erdoğan mehmetçiklerin herbirine teşekkürlerini sunarak gelmiş geçmiş bütün gazilerimiz ve şehitlerimiz için dua etti.

Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında; operasyonların başlamasından bu yana 355 şehit verdiğimizi bununla birlikte 5 bin 359 teröristin öldürüldüğünü söyledi. Ama bu sayısal farkın şehitlerimizin acısını dirdirmeyeceğini yaptığı konuşmasında belirtti. Cumhurbaşkanlığı forsumuzu sembolik anlamlarıyla çevreleyen yıldızların taşıdığı değeri bir defa daha hatırlatan Erdoğan devlet konusunda maharetli bir millet ve tarih sahibi olduğumuzu söyledi.  

    

Balkanlar'da , Ortadoğu'da, Kuzey Afrika'da,Kafkasya'da ,Orta Asya'da, Güney Asya'da ve Afrika'da yaşanan hiçbir olaya kayıtsız kalmayacağımızı söyleyen Erdoğan, bu durumun bize tarihin üzerimize yüklediği bir sorumluluk olduğunu belirterek konuşmasını bitirdi.

Yorumlar

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yazın

Teşekkürler! Yorumunuz kısa bir süre sonra yayınlanacaktır.