6 Haziran 2016 - Mark Zuckerberg’in Sosyal Medya Hesapları Hacklendi!

OurMine Team ismini taşıyan hacker grubu Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in Twitter, Linkedln ve Pinterest hesaplarına bir süre el koyduklarının açıklamasını yaptılar.

OurMine hacker grubunun ele geçirmiş olduğu bilgilerin 2012 senesinde Linkedln hesaplarının açığa çıkmasıyla bağlantılı olduğu söylenmektedir. Mark Zuckeberg’in Linkedln hesabını ele geçiren grubun Zuckerberg’in diğer sosyal medya mecralarında da aynı şifreyi kullandığını, bu yüzden Twitter ve Pinterest hesapları da ele geçirilmiş olduğunu açıkladı

Grubun attığı tweetlerde ve değiştirdikleri biyografilerde ‘’Sadece güvenliğini deniyoruz Mark, Bize DM at’’ dedikleri ortaya çıktı.

Kendi yaptıkları açıklamaya göre Mark Zuckerberg’in LinkedIn şifresinin “dadada”olduğu belirtiliyor. Ancak oldukça basit olan bu şifrenin Mark Zuckerberg gibi birisi tarafından kullanılmasının mümkün olmayacağını söyleyenler de var.

Hacker grubunun Mark Zuckerberg’e ait sadece Twitter, Pinterest ve LinkedIn hesaplarını ele geçirdiği, diğerlerine ise (Instagram hesabını da ele geçirdiklerini söyleseler dahi) erişim sağlayamadıkları belirtildi

Sonuç olarak hesaplar geri alınmıştır ve Zuckerberg’in hesaplarından yapılan paylaşımlar da silinmiş; ve OurMine isimli hacker grubunun Twitter hesabı (@_OurMine_) da kapatılmıştır.

  

Yorumlar

Daha sık paylaşımlar bekliyoruz. Çok güzel bir düşünce yolunuz açık olsun

Dadada güldürdü

Müthiş yazı böyle devam...

Yorum Yazın

Teşekkürler! Yorumunuz kısa bir süre sonra yayınlanacaktır.